Kierunek studiów o naziwe Lotnictwo wbrew pozorom z lataniem w przestworzach ma niewiele wspólnego. Ale po jego ukończeniu zostaniesz lotnikiem. Kandydatów na nie wyłania się spośród osób legitymujących się najlepszymi świadectwami maturalnymi. Warto w ostatnim roku nauki w szkole średniej przyłożyć się do przedmiotów ścisłych. One zajmują dużo miejsca w programie nauczania na lotnictwie. Kto chce studiować na tym kierunku musi mieć z jednej strony kreatywny umysł, a z drugiej posiadać umiejętność logicznego myślenia. Adepci tego kierunku cieszą się sporym uznaniem na rynku pracy.

W trakcie studiów:

Na Lotnictwie sporo uwagi poświęca się nauce przedmiotów związanych z obronnością i zarządzaniem. Studenci zdobywają techniczną wiedzę z zakresu budowy rozmaitych urządzeń wykorzystywanych w lotnictwie. W ofercie edukacyjnej nie może zabraknąć zarówno przedmiotów ścisłych, jak i dyscyplin wiedzy wywodzących się z nauk społecznych. Specjaliści opuszczający mury uczelni będą musieli wykazać się doskonałą wiedzą z zakresu funkcjonowania lotnictwa zarówno cywilnego jak i wojskowego. Wielokrotnie zmuszeni zostaną do udowadniania swych kompetencji menedżerskich (kreatywność, zdolności komunikacyjne, zarządzanie, motywowanie). Najlepsi mogą też zweryfikować swoje umiejętności i wiedzę uczestnicząc w programie praktyk studenckich w urzędach oraz instytucjach o profilu lotniczym. Wreszcie bardzo intensywny program lektoratów języków obcych pozwala rozwinąć swe kompetencje komunikacyjne w tym zakresie na bardzo wysokim poziomie. 
 
Po studiach:
Z doświadczenia absolwentów korzysta coraz więcej firm, instytucji i organizacji zajmujących się tematyką lotniczą. Absolwenci Lotnictwa znajdą zatrudnienie w organizacjach powiązanych z lotnictwem oraz w resorcie obrony. Mogą liczyć na interesującą pracę w charakterze doradców, menedżerów, specjalistów obsługujących ruch powietrzny, koordynatorów dbających o odpowiednią współpracę między jednostkami lotnictwa cywilnego i wojskowego w czasie wojny i w czasie pokoju. Wreszcie absolwenci kierunku lotnictwo będą mogli objąć wakaty na uczelniach specjalizujących się w edukowaniu przyszłych adeptów lotnictwa.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->